• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  Złote krzyżyki i medaliki - złote dewocjonalia marki Staviori

  Biżuteria jest elementem pojawiającym się bardzo często w kontekście mody. I choć ta ostatnia ciągle podlega zmianom, pewne kanony w biżuterii, szczególnie w dewocjonaliach - pozostają niezmienne. Z założenia twórcy sztuki biżuteryjnej, tworząc dewocjonalia złote wyrażają w tworzonych formach swoje uczucia, swoją wizję i w subiektywny sposób kreują świat złotych krzyżyków i złotych medalików na potrzeby określonej grupy odbiorców.
  Złote dewocjonalia, jako biżuteria inspirowana sferą związaną z religią i kwestiami wiary, zawsze znajdowała swoje miejsce i dużą grupę zainteresowanych. Trudno jednoznacznie osądzić jakimi motywani kierują się jej nabywcy. Czy jest to tylko demonstracja wiary, ozdoba, czy niekiedy wręcz prowokacja ?

  Złote medaliki na chrzest, czy też złoty krzyżyk z łańcuszkiem - jako główni przedstawiciele dewocjonaliów złotych, występują w przeróżnych postaciach - od najprostszych, po bardzo wyrafinowane. Wykonywane są w różnych technikach i wzorach, jako produkty jubilerskie z pracowni włoskich marki STAVIORI - co dokonale widać w naszej Witrynie Jubilerskiej

  złoty krzyżyk inkrustowany 52 brylantami i 22 rubinamiW tworzeniu dewocjonaliów wykorzystywane są różne metale, najczęściej są to metale szlachetne (złoto i srebro), oraz kamienie szlachetne. Twórcy sięgają również po tytan albo platynę. Poszczególne materiały dają różne możliwości obróbki. W zależności od materiału oraz techniki wykonania, dewocjonalia można kupić w różnej cenie. Oczywiście zastosowanie droższego kruszcu, albo bardziej czasochłonnej techniki zdobniczej wpływa na wzrost ceny. Dewocjonalia medaliki, oraz krzyżyki, zdobione są często motywami nawiązującymi w rozpoznawalny sposób do postaci sakralnych. Najczęściej jest to Matka Boska z Dzieciątkiem. Na medalikach umieszcza się również podobizny papieży i świętych, oraz symbole nawiązujące do ważnych wydarzeń kościelnych. Szczególnym przykładem takiego symbolu jest krzyż jerozolimski - będący jedynym krzyżem uznanym przez wszystkie kościoły chrześcijańskie. Symbolika krzyża jerozolimskiego wpisuje się w równym stopniu w historię kościoła katolickiego, co prawosławnych i protestanckich. Krzyż jerozolimski na początku XXI wieku stał się amuletem i symbolem równie popularnym, co chiński symbol równowagi. Oznaczać ma duchową doskonałość i ową równowagę, którą dał światu Jezus umierając w Ziemi Świętej.

  Wielu spośród nas posiada jeszcze w przepastnych szufladach pamiątkowe krzyżyki bądz medaliki - pamiątki z chrztu lub komunii, będące prostymi odlewanymi lub tłoczonymi wisiorkami. Niezaprzeczalnie niosą one ze sobą walor sentymentalny. Obecnie tego typu dewocjonalia są zdecydowanie bardziej dopracowane niż 10-20 lat temu. Kolekcje wzorów są rozbudowywane, natomiast motywy choć nie ograniczają się tylko do najbardziej klasycznych, to nadal wszystkie nawiązują do symboliki religijnej. Matowione lub grawerowane, często na błyszczącym tle wyglądają bardzo atrakcyjnie.

  Różne techniki np. cieniowania dodają głębi nawet dwuwymiarowym wzorom. Wszystko to sprawia, że wielu patrzy dziś na medaliki pod kątem elementu biżuterii. dewocjonalia medaliki: złoty wisiorek - medalik "papieski"Osobną grupę stanowią medaliki papieskie, emitowane z powodu ważnych wydarzeń kościelnych, upamiętniające pontyfikaty różnych papieży, a dla Polaków najważniejszego w osobie Jana Pawła II.

  Biżuteria będąca doskonałym uzupełnieniem każdego stroju, jednocześnie odzwierciedla indywidualny styl i potrzeby jej właściciela.
  Pełniąc funkcję ozdoby może jednocześnie wskazywać na wyznawanie określonej wiary. Od lat wiele kontrowersji wzbudzało wykorzystywanie elementu krzyża w liniach biżuterii popularnej. Aczkolwiek należy zwrócić uwagę, że kształt krzyża jako taki jest wieloznaczny i nie wyraża jedynie przynależności religijnej, a więc sam w sobie może być motywem ozdobnym. Można założyć, że ateista krzyża nie będzie nosił i wśród bardzo bogatej oferty przeróżnej biżuterii odnajdzie dla siebie inną efektowną ozdobę. Medaliki zawierające motywy ściśle powiązne z wiarą chrześcijańską wydają się być jednoznacznym symbolem określającym przynależność do wybranego Kościoła.

  Dzisiaj świat biżuterii jest niebywale różnorodny. Modna i ceniona jest zarówno dyskretna, skromna biżuteria ze srebra, jak i bogato zdobione, kunsztowne formy ze złota czy platyny z najszlachetniejszymi kamieniami. Biżuteria XXI wieku stanowi doskonałe dopełnienie każdego stroju, będąc wspaniałą ozdobą. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego, oraz przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu.

  złoty krzyżyk z białego złota inkrustowany 28 brylantamiBiżuterię chętnie noszą niemalże wszyscy. Nie tylko Panie sięgają po nią z ochotą, również panowie coraz częściej kupują odpowiednio dostosowane do swoich potrzeb produkty tego typu. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, zarówno w zakresie wzornictwie, jak też materiałów z jakich są wykonane.

  Bardzo często noszona biżuteria jest przejawem wyznawanych przekonań, na przykład katolicy chętnie noszą dewocjonalia - takie jak: krzyżyki, medaliki i wisiorki z postaciami świętych.

  Niekiedy trudno jest znaleźć i wybrać dla siebie lub bliskiej osoby produkty tego typu. W naszym sklepie staramy się sprostać wymaganiom wszystkich klientów. Oferujemy przepiękne krzyżyki oraz medaliki z motywami religijnymi. Jest to biżuteria z symboliką religijną opracowana we włoskich pracowniach złotniczych marki Staviori.

  Każdy z pewnością zdoła znaleźć u nas wyjątkowy, wyważony w każdym szczególe produkt jakiego poszukuje. Oferowane produkty są wysokiej jakości. Staramy się aby ceny były przystępne. Jeżeli nie radzą sobie Państwo samodzielnie  - zapraszamy do kontaktu z nami, z chęcią pomożemy dokonać właściwego wyboru.
  Niech biżuteria marki Staviori zdobi także Ciebie !

   


  Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90