• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  Jak wybrać pierścionek zaręczynowy - porady dla zakochanych                                                               

  Ciekawe jakie pierścionki wybiorą te pary?Idealny facet, idealne mieszkanie, czy piękna biżuteria?

  Co wybieracie ?
  bo my dziś zdecydowanie stawiamy na pierścionki zaręczynowe !

  Tym bardziej, że znamy już wyniki  konkursu na wskazanie przez internautów 10 wyjątkowych, oryginalnych pierścionków zaręczynowych z oferty włoskich mistrzów marki Staviori.
  Poznacie subiektywny wybór naszych gości - internautek i internautów - którzy odwiedzili naszą Witrynę Jubilerską i wzięli udział w tym ekskluzywnym typowaniu. Ale na początek kilka porad:

   

  Jaki pierścionek na zaręczyny wybrać ?

  Rzymski zwyczaj ofiarowywania pierścionka zaręczynowego - jako gwarancji dopełnienia kontraktu małżeńskiego został usankcjonowany przez Kościół, a następnie, na początku XIII wieku, spopularyzowany. Średniowieczni Włosi uszanowali DIAMENT - jako symbol piękna i szczęścia przy zaręczynach - mówiący o przyszłej harmonii między mężem a żoną.
  Jak twierdzi francuski dramaturg i eseista  - Éric-Emmanuel Schmitt:
  "Wiadomo, że pierwszy związek jest zawsze bardzo kruchy i podatny na wstrząsy. Ale jeśli jest dobry, trzeba o niego walczyć."
  W takim przypadku doskonałym wsparciem może być Twój ulubiony, oryginalny pierścionek zaręczynowy.

  zaręczyny w stylu młodzieżowymZdaniem włoskich mistrzów jubilerstwa, marki Staviori: idealnym pierścionkiem zaręczynowym jest jedno-kamieniowy pierścionek z diamentem o szlifie brylantowym.
  Klasyczny wzór takiego pierścionka to tzw. chaton, o prostej, czystej formie, z jednym kamieniem o dowolnej masie, osadzonym w delikatnym koszyczku.

  Idealny brylant na zaręczyny to ten, który najlepiej spełnia oczekiwania osoby kupującej lub tej, której ma być ofiarowany. Ważny jest dobór odpowiedniej charakterystyki kamienia, zawierającej się w kryteriach zasady 4C. "Złotym środkiem" pomiędzy masą kamienia, a jego jakością są Brylanty o barwie H (biel) i czystości Si (małe inkluzje niedostrzegalne gołym okiem). W danej grupie cenowej masa kamienia jest duża przy stosunkowo wysokiej jakości.

  Więcej na temat diamentów zobacz: TUTAJ

  zaręczyny po włoskuChwila, w której mężczyzna zamierza oświadczyć się kobiecie jest niepowtarzalna i wyjątkowa w życiu. Wymaga też odpowiedniej oprawy.

  "Uwielbiam uczucie zakochania. Te motyle w brzuchu, gdy budzisz się rano.
  Tego nie da się z niczym porównać ! "
  Jennifer Aniston  

  Pierścionek zaręczynowy w klasycznym ujęciu posiada jedno oczko z diamentu.
  W naszej kolekcji pierścionków zaręczynowych włoskich mistrzów marki Staviori, oferujemy także wiele innych wzorów o finezyjnych kształtach, w różnych odcieniach złota, również z innymi kamieniami szlachetnymi. Nasze pierścionki zaręczynowe wyróżniają się najwyższą jakością wykonania, niespotykaną w wielu firmach jubilerskich. Kontynuując tradycję włoskiej marki złotniczej Staviori, dajemy naszym Klientom także możliwość zamówienia wyjątkowego - indywidualnego wyrobu, o zmienionym kształcie, kamieniu czy wzorze. Ten upominek wręczany z okazji oświadczyn powinien pasować do stylu i osobowości wybranki.  W końcu będzie ona nosić go każdego dnia, tak jak wkrótce ślubną obrączkę...


  Panie i Panowie - oto subiektywnie wybrane przez Waszych znajomych - TOP10:
  Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe - z oferty włoskich mistrzów marki Staviori: 

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR1 w rankinguPOZYCJA NR 1 - PIERŚCIONEK z czarnym diamentem, zaręczynowy / z białego i różowego złota

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR2 w rankinguPOZYCJA NR 2 - PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY z brylantami / z żółtego złota
  > Dowiedz się więcej o produkcie

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR3 w rankinguPOZYCJA NR 3 - PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY z brylantem / z żółtego i białego złota
  > Dowiedz się więcej o produkcie


   

   

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR4 w rankinguPOZYCJA NR 4 - PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY z brylantem / z żółtego i białego złota 

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR5 w rankinguPOZYCJA NR 5 - PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY z brylantem / z żółtego i białego złota 

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR6 w rankinguPOZYCJA NR 6 - PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY z brylantem / z żółtego złota 
  > Dowiedz się więcej o produkcie   

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR7 w rankinguPOZYCJA NR 7 - PIERŚCIONEK z czarnym diamentem, zaręczynowy / z białego złota 
  > Dowiedz się więcej o produkcie

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR8 w rankinguPOZYCJA NR 8 - PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY z brylantem / z białego i żółtego złota Dowiedz się więcej o produkcie

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR9 w rankinguPOZYCJA NR 9 - PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY z brylantem / z białego i żółtego złota 

   


   

  pierśconek zaręczynowy - pozycja NR10 w rankingu

  POZYCJA NR 10 -

  PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE z brylantem / z białego złota 
  > Dowiedz się więcej o produkcie

  / z białego i różowego złota lub z białego i żółtego złota
  > Dowiedz się więcej o produkcie 

   


   

   

   

   

   

   Jak dobrać pierścionek zaręczynowy ?

  Najlepiej jest zmierzyć palec (przy pomocy specjalistycznej miarki do palców), na którym będzie noszony pierścionek. Wówczas nie ma ryzyka pomyłki. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w przypadku pierścionków zaręczynowych, które mają być niespodzianką.

  W tej sytuacji warto wiedzieć, że:
  - najpopularniejszy damski rozmiar to 13, ale nie ma tutaj niestety żadnych reguł,
  - standardowo oferujemy rozmiary pierścionków od 10 do 18. W przypadku niestandardowych rozmiarów prosimy o kontakt w celu ustalenia ceny oraz terminu realizacji,
  - zwyczajowo pierścionek zaręczynowy nosimy na palcu serdecznym prawej dłoni,
  - ani średnica ani obwód nie są rozmiarem, natomiast na ich podstawie można określić rozmiar, 

  UWAGA! Prosimy pamiętać, iż pomiary domowymi sposobami zawsze będą szacunkowe i nie dają 100% gwarancji doboru odpowiedniego rozmiaru pierścionka.

  - każdy palec u każdej ręki jest inny i jeśli mierzy się średnice innego pierścionka w celu ustalenia rozmiaru, to musi to być pierścionek z palca, na którym będzie noszony pierścionek zaręczynowy.  
   

  Jak określić rozmiar pierścionka ?

  1. Zmierzyć średnicę wewnętrzną innego pierścionka, który pasuje na dany palec. Następnie odczytać rozmiar z tabeli, odpowiadający średnicy z Twojego pomiaru.

  PRZYKŁAD:
  Stary pierścionek który pasuje na dany palec ma średnicę wewnętrzną 17mm czyli odczytujemy z tabeli, że jest to rozmiar 14. 

  2. Zmierzyć obwód palca, na którym będzie noszony pierścionek. Następnie odczytać rozmiar z tabeli, odpowiadający obwodowi z Twojego pomiaru.

  PRZYKŁAD:
  Mierzymy obwód palca - czyli ustalamy obwód wewnętrzny w milimetrach: otrzymujemy 54 mm z pomiaru i odczytujemy rozmiar pierścionka z tabeli: Rozmiar pierścionka Polska: 14.

  Prosimy pamiętać, że rozmiary podaje się co do dziesiętnych milimetra, a różnica o jeden rozmiar może być praktycznie nie odczuwalna i mieści się w granicach błędu pomiarowego.

  Rozmiar
  pierścionka Polska
  Rozmiar
  pierścionka UK
  Rozmiar 
  pierścionka USA
  Średnica
  w milimetrach
  Obwód wewnętrzny
  w milimetrach
  5 G 4+ 14.30 mm 45 mm
  6 H 4+ 14.60 mm 46 mm
  7 H+ 5 15.00 mm 47 mm
  8 I 5 15.30 mm 48 mm
  9 J 6- 15.60 mm 49 mm
  10 K 6 15.90 mm 50 mm
  11 L 6 16.20 mm 51 mm
  12 L+ 6 16.50 mm 52 mm
  13 M 7 16.80 mm 53 mm
  14 N 7 17.20 mm 54 mm
  15 O 7+ 17.50 mm 55 mm
  16 O+ 8 17.80 mm 56 mm
  17 P 8 18.10 mm 57 mm
  18 Q 9 18.40 mm 58 mm
  19 R 9 18.80 mm 59 mm
  20 S 9+ 19.10 mm 60 mm
  21 S+ 10 19.40 mm 61 mm
  22 T 10 19.70 mm 62 mm
  23 U 11- 20.00 mm 63 mm
  24 V 11 20.30 mm 64 mm
  25 V+ 11 20.60 mm 65 mm
  26 W 12 21.00 mm 66 mm
  27 X 12 21.30 mm 67 mm
  28 Y 13- 21.60 mm 68 mm
  29 Z 13 22.00 mm 69 mm
  30 Z 13 22.30 mm 70 mm
  31 Z+ 14 22.60 mm

  71 mm

   

  Jak wymienić pierścionek zaręczynowy na inny rozmiar ?

  Naszym klientom zapewniamy bezpłatną możliwość wymiany rozmiaru pierścionka zaręczynowego w terminie 30 dni od daty jego zakupu. Dlatego kupując pierścionek zaręczynowy nie musicie się martwić czy rozmiar będzie trafiony.

  W przypadku kiedy klient zamawia towar, a później okazuje się, że popełnił błąd i jednak potrzebuje inny rozmiar pierścionka lub łańcuszka, zawsze może odesłać do nas ten produkt i wymienić go na właściwy.
  W takiej sytuacji zamówimy do Ciebie naszego kuriera i za przesyłki z pełnym ubezpieczeniem w obie strony zapłacisz tylko 30zł. Jeżeli wartość pierścionka przekracza 500 PLN otrzymasz ten pakiet GRATIS.

  Uwaga! 
  W przypadku pierścionków wykonywanych na Indywidualne Zamówienie klienta  nie ma możliwości wymiany rozmiaru pierścionka, a jedynie zmiana rozmiaru przez naszego wyspecjalizowanego złotnika. Jednakże tylko jeśli konstrukcja pierścionka pozwala na zmianę rozmiaru !

  Może się zdarzyć, że pierścionek będzie już noszony, wówczas istnieje możliwość zmiany rozmiaru przez naszego wyspecjalizowanego złotnika. Podobnie dzieje się w przypadku rozmiarów niestandardowych. 

  Pierwsza zmiana rozmiaru jest darmowa - za wyjątkiem rozmiarów powyżej 18. Wówczas koszt zmiany rozmiaru jest ustalany indywidualnie dla poszczególnych modeli.


  Skoro pierścionek został wybrany i doskonale prezentuje się na Twojej dłoni
  - czas na spotkanie z przyjaciółkami - nic tak nie cieszy jak wspólne oglądanie.
  Wstąpiłaś przecież do świata elegancji ...

                                                                 Dziewczyny są zachwycone pierścionkiem zaręczynowym Magdy

   


  Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90