• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  Symbole dla Znaków Zodiaku W BIŻUTERIA KAOLALAND wszystkie znaki Zodiaku przyporządkowano i „dostrojono” do odpowiednich kamieni i minerałów, które pomogą odnaleźć indywidualność w każdym z Was.
  Sprawdź, jak delikatne wibracje minerałów potrafią obudzić w Tobie te cechy charakteru, które często są ukryte i jakby niezauważone przez nas samych.

  Przeczytaj więcej o Twoim znaku Zodiaku,  wybierz odpowiedni kamień i przejdź do
  SKLEPU Z BIŻUTERIĄ:

  Baran (21.03. – 20.04)

  Bliźnięta (21.05 – 21.06)

  Byk (21.04 – 20.05)

  Koziorożec (22.12 – 20.01)

  Lew (23.07 – 23.08)

  Panna (24.08 – 23.09)

  Rak (22.06 – 22.07)

  Ryby (20.02 – 20.03)

  Skorpion (24.10 – 22.11)

  Strzelec (23.11 – 21. 12)

  Waga (24.09 – 23.10)

  Wodnik (21.01 – 19.02)

  =================================================================

  (*) Zodiak – znaczenie astronomiczne i astrologiczne w tradycji zachodniej:

  Zodiak w astronomii to pas na sferze niebieskiej w płaszczyźnie ekliptyki o szerokości ok. 16°. W jego obszarze znajduje się widoczne z Ziemi Słońce zataczające w ciągu roku pełen obieg. Kąt pełny (360°) podzielony został na 12 równych części, stąd w astronomii wyróżnia się 12 znaków zodiaku. W rzeczywistości gwiazdozbiorów widocznych w płaszczyźnie ekliptyki jest 13 i mają one różne rozmiary. Dlatego nie można jednoznacznie utożsamiać znaków zodiaku z gwiazdozbiorami.
  Punkty przecięcia równika niebieskiego z ekliptyką nazywa się punktami równonocy: wiosennej i jesiennej. Chwilę przejścia Słońca przez punkt równonocy wiosennej przyjmuje się za kalendarzowy początek astronomicznej wiosny – Słońce wchodzi w znak zodiaku Barana (nie mylić z gwiazdozbiorem Barana). Analogicznie początkiem jesieni jest równonoc jesienna, kiedy Słońce wchodzi w znak Wagi.

  Ekliptykę w starożytności podzielono na 12 równych części po 30°.
  W czasach, gdy podzielono ekliptykę na znaki Zodiaku, punkt Barana, który rozpoczyna znak Barana, znajdował się w obrębie współczesnego gwiazdozbioru Barana. Położenie znaków zodiaku pokrywało się wówczas w przybliżeniu z położeniem gwiazdozbiorów. Na skutek precesji osi ziemskiej punkt Barana od tego czasu przesunął się o około 30°, czyli na początek gwiazdozbioru Ryb. Również w wyniku późniejszych reform map gwiazdozbiorów ich granice pozmieniały się, aż do objęcia części ekliptyki przez kolejny, trzynasty gwiazdozbiór.

  Słońce przesuwa się o niecały 1° dziennie wzdłuż linii ekliptyki. W związku z różnicą roku zwrotnikowego i kalendarzowego Słońce wchodzi w dany stopień i znak zodiaku o innej porze dnia, a czasem w innym dniu miesiąca niż w roku ubiegłym. Pozycję Słońca w określonym czasie, względem określonego miejsca na Ziemi można sprawdzić w efemerydach.
  W astrologii znakom zodiaku przypisano arbitralnie różne znaczenia - wykorzystywane przy stawianiu horoskopów.

  Zodiak chiński podobnie jak zodiak europejski składa się z 12 znaków (całkowicie odmiennych):
  / Szczur / Bawół / Tygrys / Królik / Smok / Wąż / Koń / Koza-Owca / Małpa / Kogut / Pies / Świnia /

  Rzeźby ze znakami chińskiego zodiakuJednak w przeciwieństwie do zachodniego, cały cykl dzieli się nie tylko na miesiące, ale także 12 lat oraz 12 podwójnych godzin doby. Co więcej, lata również są notowane w cyklu dwunastostopniowym w oparciu o ruch Jowisza. Do oznaczania poszczególnych części cyklu używa się ziemskich gałęzi.

  Dodatkowo wyróżniane jest 5 żywiołów. W wyniku tego cykl zodiaku wraz z żywiołami trwa 60 lat. Znakom zodiaku chińskiego patronują zwierzęta, których cechy charakterystyczne – według tradycji – dominują u ludzi urodzonych pod danym znakiem. Początek roku chińskiego jest ruchomy, i najczęściej wypada w lutym.
  Na Zachodzie ogranicza się chiński horoskop tylko do roku, ale według chińskich astrologów, zarówno miesiąc jak i dzień urodzenia mogą mieć wpływ na charakter danej osoby.
  Antyczni chińscy astrologowie używali nazw żywiołów w odniesieniu do 5 głównych planet, z którymi je łączono - następująca lista przedstawia kolejność żywiołów, a nie planet wobec Słońca. W niektórych źródłach, drewno jest umieszczone przed metalem:
  / Wenus – metal (złoto) / Jowisz – drewno / Merkury – woda / Mars – ogień / Saturn – ziemia /

  Zgodnie z astrologią chińską, przeznaczenie człowieka jest ustalane przez pozycję głównych planet, razem z pozycją słońca, księżyca, komet oraz znaku zodiaku i czasu, w którym dana osoba się urodziła. System dwunastoletnich cykli zodiaku zwierzęcego został ustanowiony na podst. obserwacji Jowisza (Roczna Gwiazda; chin. 歳星, Suìxīng).

  (*) Żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zodiak  Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90