• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  PERŁY

  Perły ze względu na swoje organiczne pochodzenie równoważą rytm naszego życia i gospodarkę hormonalną z cyklami Księżyca. Stabilizacja przemiany materii, równowaga wodno-lipidowa, oczyszczanie organizmu z toksyn i odnowa komórek, w tym również tych dotkniętych chorobami, czynią funkcjonowanie naszego organizmu zgodne z rytmem przemian zachodzących w naturze. Jak w naturze to, co przemija – rodzi się na nowo, niejednokrotnie jeszcze silniejsze, tak również nasz organizm jest w stanie wygrać walkę z każdą pojawiającą się dysfunkcją lub chorobą.
  Perły powinny stanowić dodatek codziennego stroju w szczególności tych kobiet, których miesięczne cykle są nieregularne, a dolegliwości kobiece utrudniają normalne funkcjonowanie. Poleca się je kobietom, które mają trudności z zajściem w ciążę, a także kobietom w ciąży lub w okresie przekwitania. Pomagają, mówiąc w przenośni, „odrodzić się na nowo”, czyli zamknąć pewien rozdział i rozpocząć w życiu nowy etap. Dodatkowo pogłębiają poczucie własnej wartości, samoakceptację, dodają atrakcyjności i kobiecości. Możemy po prostu siebie polubić, poczuć się pięknie i w rzeczywistości tak być postrzegane przez innych.
  Jeśli chodzi o przesąd, iż obrazują łzy – czyli synonim nieszczęścia, nie wierzmy mu. Jeżeli mamy kojarzyć je ze łzami – to tylko tymi ze szczęścia. Ewentualnie ze łzami oczyszczającymi nasze emocje po tym, co się skończyło, by mogło zacząć się coś zupełnie innego, lepszego.

  Pielęgnacja i środki ostrożności:

  Perły zbudowane są z substancji organicznej i dlatego nie są produktem trwałym. Łatwo podlegają zmianom pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych – w wilgoci pęcznieją, podczas suszy – wysychają, mogą się kruszyć i rozpaść. A zatem „starzeją się” i średnio żyją 100-150 lat (choć zdarzają się okazy kilkusetletnie). Gdy są długo i często noszone mogą ulec deformacji i zmienić swój pierwotny kształt. Są również wrażliwe na kwasy, pot wydzielany przez skórę (jego kwaśny odczyn), kosmetyki, lakier do włosów. Nawet przy ostrożnym obchodzeniu się z nimi na skutek rozkładu konchioliny tracą blask. Perły mające wiele lat mogą ciemnieć i zmieniać barwę na stalowoszarą. Uwaga! należy je przechowywać w miękkiej tkaninie z dala od metali tak, by ich krucha powierzchnia nie uległa zniszczeniu. Można je umyć raz na pół roku w wodzie z solą.

  Perły wg medycyny niekonwencjonalnej:

  - stymulują procesy wydalania i oczyszczania organizmu oraz obniżają poziom cholesterolu
  - wspomagają leczenie chorób wątroby
  - niwelują chroniczne bóle głowy i migreny
  - pomagają przy zwalczaniu alergii, astmy, przeziębieniach, zapaleniu oskrzeli i infekcji płucnych
  - wzmacniają system nerwowy, gruczoły nadnerczy, śledzionę oraz mięśnie
  - łagodzą objawy choroby wrzodowej żołądka, działają korzystnie na jelita i stymulują trawienie
  - pomagają przy dolegliwościach serca i układu krążenia, anemii a także dróg oddechowych
  - w tradycyjnej medycynie chińskiej proszek perłowy stosowano bezpośrednio na skórę dla jej odżywienia i opóźnienia procesów starzenia
  - perły mają zdolność pochłaniania szkodliwego promieniowania, stąd zapobiegają niekorzystnym następstwom jego działania – powstawaniu wolnych rodników i starzeniu się skóry


  Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90