• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  TSAVORYT

  Niekwestionowanym władcą „zielonych kamieni” jest Szmaragd. Jednak od pewnego czasu ma on swojego poważnego rywala, którym jest Tsavoryt. 

  Tsavoryt to rzadki minerał z gromady krzemianów, zaliczany do grupy granatów (*). Ma niezwykle atrakcyjną barwę – jest przezroczysty, szmaragdowo-zielony. Swoją barwę uzyskał dzięki obecności domieszek wanadu i chromu, wzrost ilości wanadu powoduje pociemnienie barwy zielonej aż do niebieskawej. Ma bardzo intensywny blask, dzięki  bardzo wysokiemu współczynnikowi załamania światła. Tsavoryt stał się popularny dzięki kampanii promocyjnej w USA – firmy Tiffany w roku 1974.
  Cechą szczególnie wyróżniającą tsavoryt jest jego pełna naturalność. W dzisiejszych czasach jest to wielka zaleta kamienia jubilerskiego. Do tej pory nie stwierdzono ani jednego przypadku, by Tsavoryt poddany był jakiejkolwiek obróbce chemicznej lub termicznej.

  Tsavoryt, podobnie jak Granat czerwony pomaga w pokonaniu obaw związanych z podjęciem ryzyka i wyzwaniami, które wiążą się z pójściem w ślad za swoimi marzeniami.
  Tsavoryt jest więc kamieniem dedykowanym osobom, którym trudno jest dokonywać zmian w życiu z obawy przed nieznanym. Tego typu ludzie, mimo iż nie są usatysfakcjonowani obecnym stanem rzeczy, nie potrafią oderwać się od niezdrowych relacji, przyzwyczajeń, nałogów czy własnej bierności. Nie wierzą w swoje możliwości i dlatego nie robią nic, co mogłoby zmienić ich trudne położenie.
  Energia Tsavorytu pozwala przezwyciężyć własną nieśmiałość i lęk przed zmianami, gdyż buduje odwagę i poczucie własnej wartości, także tej związanej z własną seksualnością. Niweluje zazdrość, huśtawkę nastrojów czy potrzebę kontroli innych. Zaczynamy ufać sobie, akceptować siebie i wszystkie rzeczy czy umiejętności, które posiadamy. Nie obawiamy się niczego złego od innych. Wierzymy że spotkają nas tylko dobre rzeczy.
  ================================
  (*) Granat to kamień szlachetny z grupy krzemianów o zróżnicowanym składzie chemicznym generującym różne odcienie barw. Część z nich może zmieniać barwę w zależności od rodzaju oświetlenia. Nazwa tego minerału pochodzi od łacińskiego słowa „granatum” oznaczającego owoc granatu, który ma czerwoną barwę miąższu.

   

  Pielęgnacja i środki ostrożności:

  Tsavoryty należy myć pod bieżącą wodą, a następnie naładować światłem słonecznym. Wskazana jest ochrona przed gwałtownymi zmianami temperatury, gdyż może to powodować powstawanie odprysków.

  Tsavoryt wg medycyny niekonwencjonalnej:

  - reguluje ciśnienie krwi
  – stosowany jest do leczenia dolegliwości reumatycznych i stanów zapalnych stawów
  – zwiększa sprawność i aktywność seksualną
  – usprawnia pracę jelit i czynności układu rozrodczego
  – wspomaga leczenie nowotworów, białaczki, alergii, astmy
  – pomocny w schorzeniu nerek i pęcherza moczowego
  – wspomaga układ krążenia, funkcjonowanie gospodarki termicznej, niweluje chroniczne marznięcie
  – zwiększa skuteczność leczenia problemów hormonalnych a także hemoroidów


  Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90