• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  BRYLANTY - czy ich zabraknie ?

  Brylanty – dobro rzadkie i wyjątkowe powstały z węgla, czyli pierwiastka, którego w przyrodzie nie brakuje.
  Jednak krystalizacja węgla w ekstremalnych warunkach termicznych i ciśnieniowych trzy miliardy lat temu, ponad 100 km w głębi Ziemi zdecydowała o tej diamentowej formie.
  Z podziemnych obszarów na powierzchnię Ziemi diamenty wypchnęła skała wulkaniczna zwana kimberlitem – od nazwy miasta Kimberley w Republice Południowej Afryki.
  W tej skale znajdują się pierwotne złoża tego pożądanego surowca, lecz diamenty można również odnaleźć w korytach wielkich rzek oraz na brzegach oceanów – gdzie znalazły się wcześniej wypłukane przez wodne nurty.

  Nowe diamenty we wnętrzu Ziemi już nie powstają, a zasoby eksploatowanych złóż są ograniczone
  - co oznacza że ich wartość może jedynie rosnąć.
  Brylanty praktycznie na całym świecie utożsamiane są z pięknem, bogactwem i luksusem.
  Są obecne w wyjątkowych chwilach w życiu człowieka, a jak śpiewała Marlin Monroe są "najlepszym przyjacielem kobiety".

  Wydobyty z Ziemi diament nie wygląda szczególnie atrakcyjnie gdyż przypomina kawałek szkła.
  Swojego piękna nabiera dopiero po obróbce, oszlifowaniu i osadzeniu w ciekawym wzorze biżuterii diamentowej.

  Pierścionek zaręczynowy z pięknym brylantem o szlifie diamentowymNiie jest to prostym procesem, jako że diamenty należą do najtwardszych minerałów pozyskiwanych z Ziemi. Diamenty są cięte przez wykorzystanie do tego celu innego diamentu. Jednakże taki proces powoduje utratę wagi – średnio o połowę. Popularnym wzorem szlifu jest szlif brylantowy, oraz inne zależne od właściwości pozyskanego surowca, umiejętności specjalisty oraz możliwości technicznych. W tej grupie można wyróżnić wzory typu markiza, owal, łezka, ośmiokąt. Na zdjęciu prezentujemy pierścionek zaręcznowy z przepięknym diamentem o szlifie brylantowym: masa 9,03 ct., barwa E, czystość VS1, średnica korony ok. 12.64 mm. waga ok. 5g, Certyfikat Międzynarodowy instytutu GIA.

  Zdaniem ekspertów, w latach 2013-2017 rynek brylantów będzie stabilny. Natomiast w 2018 r. można spodziewać się zmniejszenia wydobycia na skutek wyczerpywania się złóż diamentów wydobywanych z działających kopalń. Surowca nie wystarczy, by zaspokoić popyt napędzany przez Chiny, USA oraz Indie.

  Opracowano prognozy, że w ciągu najbliższych 10 lat popyt może rosnąć o ok. 2-5 proc. w skali roku.

  Na rosnącym popycie będzie chciała skorzystać branża jubilerska. Głównym wyzwaniem dla niej będzie zapewnienie stałego dopływu brylantów w rozmiarach, kształtach i kolorach dopasowanych do linii produkcyjnych. Wielu detalistów już rozpoczęło inwestycje w aktywa górnicze i usprawnienie linii produkcyjnej w celu zabezpieczania dostępu do podstawowego surowca.

  Największe zasoby diamentów znajdują się w państwach afrykańskich - głównie w Angoli, RPA, Botswanie, Namibii i Ghanie. Duże zasoby tego surowca są też w Rosji, Australii i Kanadzie.

  Około 80 proc. rynku wydobycia skoncentrowane jest w rękach pięciu firm: ALROSA, BHP Billiton,
  De Beers, Harry Winston Diamond i Rio Tinto.

  Największym na świecie centrum handlu diamentami jest Antwerpia położona na północ od Brukseli. Aż osiem na dziesięć surowych kamieni i połowa oszlifowanych diamentów przechodzi przez tutejszą giełdę. To w skarbcach Antwerpii przechowywane są znaczne ilości brylantów - tego obiektu pożądania i fascynacji. W ubiegłym roku Antwerpia wyeksportowała brylanty wartości ponad 13 mld dolarów. Wartość rynku diamentów w 2012 r. wyniosła 72,1 mld dolarów, z czego koszt wydobycia surowca to 14,8 mld. euro. Największe zyski czerpią sprzedawcy końcowi i producenci biżuterii z brylantami.

  Przykłady pięknej biżuterii z diamentami z pracowni włoskich marki STAVIORI  możesz znaleźć w naszej Witrynie Jubilerskiej

  Przeczytaj także wpis na naszym blogu: DIAMENTY INWESTYCYJNE

  Poniżej prezentujemy okazały pierścionek zaręczynowy z diamentem - szlif brylantowy, o masie 10,03 ct., barwa F, czystość IF.
  Szerokość 15.57 mm. Waga ok. 6,00 g. i Certyfikat Międzynarodowy instytutu GIA dla tego brylantu  /  Cena: 4,9 mln PLN

  okazały brylant osadzony w koszyczku pierścionka z certyfikatem międzynarodowy certyfikat GIA dla Brylantu


  Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90