• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  Na czym polega magia kamieni szlachetnych ?

  Kamienie szlachetne - wartościowe i rzadko spotykane, czyste, jednorodne i przezroczyste odmiany niektórych minerałów i skał, towarzyszą ludzkości od zarania dziejów, wzbudzając pożądanie i zazdrość.
  Niosą w sobie nieuchwytną magię, która fascynuje kolejne pokolenia. 
  Z chęci ich posiadania ludzie gotowi są do największych poświęceń ...
  Czy z Tobą też się tak dzieje? 
  Czy chcesz poczuć ich szczególną moc?

  Insygnia władzy buły zawsze bogato inkrustowane kamieniami szlachetnymi


  Zarówno w stanie surowym - naturalnym, jak i po oszlifowaniu i nadaniu formy - z jaką szlachetne kamienie jubilerskie często się kojarzą, zawsze jest w kamieniach coś, co przyciąga i zniewala, nie pozwala oderwać wzroku.

  Przykładem mogą być insygnia władzy:
  korony, berła, pierścienie, broń - bogato inkrustowane kamieniami szlachetnymi podkreślają godność i dostojeństwo noszącego je władcy.

   

  Zainteresowanie kamieniami szlachetnymi przejawiało się we wszystkich kulturach: od europejskiej, przez orientalną, aż po kultury Indian obu Ameryk i to nie tylko ze względu na piękno wielobarwnego wyglądu. Ich terapeutyczne i kosmetyczne właściwości znali już starożytni Babilończycy, Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Metoda leczenia kamieniami stosowana jest w żywej do dziś, tradycyjnej medycynie chińskiej i w indyjskiej – ajurwedzie.
   

  Owocem tego są dziś długie listy właściwości kamieni szlachetnych - szczególnie zalecanych w różnych sytuacjach:

  Właściwości "wzmacniające" kamieni w zmaganiach życiowych ich posiadaczy:
  - Ametyst nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu”. Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów, co w konsekwencji po ciężkim dniu umożliwia mocny i zdrowy sen nocą.
  - Szmaragd - jego czysta zielona barwa symbolizuje siły wzrostu i regeneracji na wszystkich płaszczyznach w ciele, myśleniu oraz działaniu. Działa skutecznie przeciw ludzkim słabościom i ułomnościom. Porywa do walki ze słabościami i ułomnościami natury ludzkiej. Daje szanse na rozwój duchowy. Przynosi także wyciszenie emocjonalne, sprzyja harmonii, ukojeniu, wpływa na poprawię nastroju, wycisza gniew.
  - Szafir - Kto nosi przy sobie szafir, może liczyć na długowieczność, szczęście w miłości, mądrość, uczciwość, przychylność ze strony innych ludzi, a także na dobrobyt i siłę.  
  - Rubin jest „kamieniem obfitości i dynamizmu”. To jeden z tych minerałów, które najsilniej oddziaływuje na wiele sfer życia równocześnie. Osobom zgaszonym lub wypalonym, potrzebującym energii, przywrócona zostaje pasja i chęć działania, a życie staje się prostsze i przyjemniejsze. Osobom myślącym negatywnie lub rozczarowanym życiem - odbudowuje wiarę i optymizm. 
  - Topaz jest kamieniem o uniwersalnych właściwościach, używa się go do przyciągania miłości, szczęścia, obfitości, zdrowia, realizacji celów, rozwiązywania problemów. Ten kamień można wykorzystać do medytacji, wizualizacji pragnień, oczyszczenia aury, wprowadzania się w stan relaksu, wzmacniania mocy afirmacji.
  - Tanzanit polecany jest dla doradców, terapeutów i innych osób które w sposób intelektualny interpretują przeżycia emocjonalne. Osobom z bardzo aktywnym umysłem, intelektualistom, tanzanit pomaga ugruntować energię mentalną poprzez ciało emocjonalne. Dla wszystkich tanzanit jest kamieniem generującym energię radości i uwolnienia od zmartwień, ulecza duszę i pomaga znaleźć prawdziwe powołanie. 

  ajurweda - mistrz uzdrowieniaWłaściwości "zdrowotne" kamieni szlachetnych:
  -  Ametyst łagodzi bóle głowy i migreny, pomaga w bezsenności – zapewniając zdrowy i spokojny sen, sprzyja pozbywaniu się urazów psychicznych, łagodzi objawy chorób o podłożu nerwowym, reguluje przemianę materii.
  - Szmaragd ma właściwości bakteriobójcze, normalizuje ciśnienie krwi, wpływa na poprawę pamięci, pomaga przy epilepsji, dnie, malarii i reumatyzmie, oddziałuje leczniczo na choroby oczu, obniża gorączkę, łagodzi stany podniecenia, uwalnia od dolegliwości żołądkowych.
  - Szafir - wspomaga układ krążenia, obniża ciśnienie krwi, odtruwa, łagodzi stany zapalne, koi nerwy i ułatwia zasypianie.
  - Rubin - wzmacnia serce, oczyszcza krew, pobudza krążenie, uśmierza bóle w górnym odcinku kręgosłupa, Wpływa na szybszą regenerację organizmu po chorobach, w szczególności po zawale serca. 
  - Topaz bywa stosowany jako antidotum przeciw złym myślom oraz wrogości ludzi, pomaga w bezsenności.
  - Tanzanit wzmacnia system immunologiczny, oczyszcza i detoksyfikuje krew, wzmacnia witalność, opóźnia proces starzenia, zabezpiecza przed skutkami ubocznymi operacji, jest efektywny w leczeniu zaburzeń psychicznych, typu stres, nerwowość, w tym leczeniu alkoholizmu.

  Powyższe, to oczywiście kwestia wierzeń, ale jedno jest pewne: kamienie szlachetne i półszlachetne będące najczęśćiej elementami ozdobnymi w wyrobach jubilerskich - zawsze dodają uroku noszonej biżuterii.

  paleta kamieni szlachetnychPoznaj zatem nazwy kamieni szlachetnych:

  - Brylant - diament
  - Szafir
  - Rubin
  - Szmaragd
  - Topaz
  - Tanzanit
  - Akwamaryn
  - Ametyst 
   

  Kamienie szlachetne są często wykorzystywane w biżuterii, w stanie surowym lub jedynie po wygładzeniu powierzchni.

  Tworzy się z nich elementy zdobiące w biżuterii srebrnej, jak na przykład:

  - srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi

  a także produkty jubilerskie z pracowni włoskich marki STAVIORI:

  - srebrne kolczyki z kamieniami naturalnymi
  - srebrne bransoletki z kamieniami naturalnymi
  - broszki srebrne z kamieniami naturalnymi
  - wisiorki srebrne z kamieniami naturalnymi

  lub same zawieszki do łańcuszków i na rzemyki.

  dziewczyna ze złotymi kolczykami z kamieniami szlachetnymi: brylantami i ametystami w uchuzłote kolczyki z kamieniami szlachetnymi: 48 brylantów o masie 0,62 ct. i 2 ametysty o masie 2,38 ct.Z kamieni szlachetnych tworzy się także elementy zdobiące biżuterię złotą - z białego, żółtego i różowego złota, jak na przykład produkty jubilerskie marki STAVIORI:

  - wisiorki złote z brylantami , rubinami, szafirami, szmaragdami
  - kolczyki złote z kamieniami szlachetnymi
  - złote naszyjniki z brylantami
  - złote pierścionki z kamieniami szlachetnymi


  gablota z biżuterią z kamieniami szlachetnymi

  W przypadku licznych kamieni, w szczególności tych, które mają ściśle krystaliczną formę (co, przekładając z języka chemii fizycznej - oznacza, że kamienie te są przezroczyste), konieczne jest oczyszczenie kamienia oraz nałożenie właściwego szlifu. Szlifowanie służy „uwięzieniu” światła wewnątrz (fizycy nazwaliby to odbiciem wewnętrznym) i wydobyciu prawdziwego piękna (które pojęciom fizyki się wymyka).

  Można oczywiście postrzegać kamienie szlachetne jako pudła rezonansowe kosmicznych wibracji albo fal bioenergetycznych, można jednak na nie spojrzeć po prostu jako na piękno natury. Większość kamieni szlachetnych ma żywe barwy, ale nie brak również pastelowych lub całkowicie przejrzystych, z których można by robić szyby (gdyby oczywiście diamenty miały taką wielkość).


  Na naszej stronie wszystkie Znaki Zodiaku przyporządkowano i „dostrojono” do odpowiednich kamieni i minerałów, które pomogą odnaleźć indywidualność w każdym z Was. Sprawdź, jak delikatne wibracje minerałów potrafią obudzić w Tobie te cechy charakteru, które często są ukryte i jakby niezauważone przez nas samych.  Przeczytaj TUTAJ więcej o poszczególnych znakach zodiaku i dobierz odpowiedni kamień !

  Magia kamieni jest więc grą wyobraźni, mitów, piękna i fascynacji człowieka. Każdy widzi w nich coś innego, tylko jedno wrażenie łączy wszystkich. Można to wyrazić prostym zdaniem: ja też taki chcę!

  Niech delikatne wibracje minerałów wyzwolą w Tobie ukryte namiętności !


  Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90