• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  Czy biżuteria srebrna jest ciągle na topie ?

  Srebro 

  sakiewka z srebrnymi monetamiSrebro było znane już w starożytności i przez lata cenione jako metal szlachetny, używane jako waluta, oraz przede wszystkim do produkcji biżuterii. Po dziś dzień króluje w sztuce jubilerskiej przyjmując najbardziej fantazyjne i niezwykłe kształty.
  Srebro jest niezwykle plastycznym metalem (nieco twardszym od złota), z lśniącym połyskiem, dającym się łatwo polerować. Posiada największą z wszystkich metali przewodność elektryczną.
  Czyste srebro posiada największą przewodność cieplną, najjaśniejszą barwę i największy współczynnik odbicia światła.

  Srebro, w porównaniu ze złotem czy platyną, jest tanim metalem szlachetnym, ponieważ o wiele łatwiej je odnaleźć (także w Polsce), pozyskać i oczyścić.

  Jedyną dostępną na polskim rynku próbą srebra jest 0,925 co oznacza, że w 1000 jednostek masy stopu, 925 stanowi czyste srebro. Dzięki stosunkowo niskiej cenie w porównaniu ze złotem czy platyną pozostaje najpopularniejszym surowcem do wytwarzania biżuterii. Natomiast dzięki swoim właściwościom przyjmuje najrozmaitsze formy i doskonale komponuje się z wszelkiego rodzaju koralami, cyrkoniami, kamieniami kolorowymi oraz emalią. Może być również złocone lub rodowane.
   

  Biżuteria srebrna

  Biżuteria srebrna natomiast, jest wciąż uważana za elitarną, luksusową i niekoniecznie dostępną dla wszystkich, a ponieważ cena kruszca tego nie uzasadnia, więc postanowiliśmy poszukać odpowiedzi na pytanie „dlaczego biżuteria srebrna uzyskuje wysokie notowania?”.

  Choć srebro występuje w mniejszej ilości form i odmian niż złoto (nikt np. nie pisał o różowym srebrze, choć różowe złoto istnieje), możliwości jego formowania i wykańczania są tak liczne i oryginalne, że nie można mówić o monotonii.

  brunetka prezentuje srebrne bransoletkiBransoletki srebrne należą do najstarszych typów biżuterii. Dawniej o ich popularności przesądzała łatwość wykonania, dziś to raczej tradycja i różnorodność dostępnych wzorów, dzięki którym każda kobieta może wybrać bransoletkę, która podoba się jej najbardziej. Bransoletka jest z "technicznego" punktu widzenia tylko „obręczą” na rękę. Jednak wystarczy rzut oka na srebrne bransoletki z witryny naszego Sklepu, czyli produkty jubilerskie z pracowni włoskich marki STAVIORI, aby przekonać się, jak daleki od rzeczywistości jest ten pogląd. Może po prostu tam, gdzie pojawia się piękno, zawodzi jakikolwiek techniczny punkt widzenia.

  Jedną z praktycznych cech tych bransoletek jest fakt, że pasują one zarówno do stroju kąpielowego, poprzez codzienne ubranie, aż po najpiękniejsze kreacje wieczorowe. Srebrne bransoletki mogą stać się wymarzonym, eleganckim dodatkiem także do Twojej kreacji.

  Koral szlachetny, choć został odsunięty z głównego nurtu biżuterii ekskluzywnej, nie jest ani tani, ani łatwo osiągalny, ani prosty w obróbce, więc tak naprawdę właśnie w tym segmencie powinno być jego miejsce. Dla większego kontrastu barw, łączy się go ze srebrem w kompozycjach takich, jak na przykład srebrna bransoleta z koralem i markazytami. Połączenie barwy naturalnych korali i ciemnych odcieni markazytu z połyskującym srebrem daje efekt głębi i elegancji, pożądany przez wszystkie Panie i przyciągający nawet spojrzenia najbardziej zatwardziałych macho. 
  Koral jest materiałem bardzo wdzięcznym, pięknym i od wieków kojarzy się z kobiecością. Cóż, trudno odmówić mu niezaprzeczalnego uroku, natomiast w przedstawionych kompozycjach nabiera zupełnie nowego charakteru. 

  srebrna broszka - motyl z markazytami i koralem - kolekcja MISTIQUEDo klasyki należą takie połączenia w biżuterii srebrnej marki STAVIORI, jak: 
  srebrne kolczyki z kolorowymi kamieniami naturalnymi

  broszki srebrne z kolorowymi kamieniami naturalnymi w oryginalnych kształtachi (sowa, ptak, motyl, agrafka)

  -  wisiorki srebrne - medaliony z miejscem na zdjęcie

  - perły ze srebrem
  (w tym również perły różowe, zielone i czarne). 


  Uniwersalizm srebra przejawia się też w estetyce jego połączeń z innymi metalami, w tym złotem. Srebrno-złote kolczyki i inna srebrno – złota biżuteria, są coraz popularniejsze, a biżuteria wykonywana ze złota często doczekuje się swoich srebrnych odmian.

  Doskonale prezentuje się także biżuteria łącząca srebro z kamieniami - przykładem mogą tu być:

  Kolekcja PREZIOSO marki STAVIORI- naturalne szafiry, szmaragdy i rubiny - zaczarowane w srebrze 

  oraz Kolekcja MISTIQUE marki STAVIORI-  SZWAJCARSKIE MARKAZYTY W TOWARZYSTWIE ONYKSU, KORALI I MASY PERŁOWEJ - W RODOWANYM SREBRZE (*). Zobacz z tej kolekcji: powyżej srebrnego motyla z markazytami i koralem, a poniżej srebrną bransoletkę z markazytami.

  srebrna bransoletka z markazytami - kolekcja MISTIQUE-----------------------------------
  (*)  Rodowanie polega na pokryciu innego metalu warstwą rodu. Rod jest bardzo rzadko występującym w przyrodzie pierwiastkiem. Jest srebrno szarym metalem szlachetnym, odpornym na działanie wody, powietrza i kwasów, dzięki czemu biżuteria nim pokryta długo pozostaje niezmieniona. Rodem pokrywa się złoto oraz srebro aby zwiększyć twardość, wzmocnić połysk i uodpornić na działanie czynników atmosferycznych, jak również aby podkreślić i utrzymać jasną biel białego złota. Niestety po kilku latach regularnego noszenia biżuterii rod może zacząć się ścierać, wówczas warto pokryć biżuterię nową warstwą tego szlachetnego metalu w renomowanej pracowni złotniczej. 

  -----------------------------------

   

  Popularna jest także biżuteria wykonywana wyłącznie z srebrnych elementów, z dodatkiem kamieni półszlachetnych, podczas gdy z innych materiałów raczej się w ten sposób biżuterii nie tworzy. To akurat zasługa możliwości ręcznej obróbki, które w przypadku srebra pozwalają na stworzenie bardzo różnych form, kształtów i wrażeń wizualnych.  Popularna wśród artystów metoda wire wrappnigu daje przepiękne efekty, jak na przykład:
  Eleganckie, kobiece kolczyki z ametystem różowym, z elementami Bali.

  Doskonałym pomysłem może być łączenie posiadanych, pasujących do siebie elementów biżuterii srebrnej, czyli:
  - łączenie bransolety z kolczykami,
  - łączenie naszyjnika z pierścionkiem,
  albo
  - łączenie broszki z niedużymi kolczykami
  oraz inne tego typu zestawienia. 

  Ważne jednak, aby wszystkie łączone elementy pochodziły od tego samego jubilera. Dlaczego?
  Dlatego, że ta sama technika obróbki gwarantuje zachowanie zawsze identycznych właściwości: ten sam połysk, ta sama linia, te same motywy wykorzystane do ozdoby, podobne schematy.
  Wszystko to razem powoduje, że takie zestawy sprawiają wrażenie idealnie dobranych, wręcz może nawet nierozdzielnych.
  Ponieważ poszczególne elementy współgrają ze sobą, można z nich łatwo stworzyć swoją własną, całkowicie oryginalną kolekcję, na rózne okazje - niczym klocki Lego. Sprawdzi się to równie dobrze na wieczór, jak i na wszystkie pozostałe okoliczności – wszystko zależy bowiem od projektu, który stworzysz. Możesz  także wykorzystać nasze zestawienia z prezentowanych kolekcji marki STAVIORI: PREZIOSO oraz MISTIQUE.

  Dziewczyna ze srebrną biżuterią

  Srebro jest dla jubilera, z artystycznego punktu widzenia, materiałem bardzo wdzięcznym – z tej samej wyjściowej formy można stworzyć biżuterię tak różną, że nie da się tego w kilku słowach opisać.

  Z drugiej strony cała ta różnorodność produktów doskonale się komponuje i prezentuje. Przez to wiele Pań stawia srebro wyżej od złota, bez względu na wartość rynkową surowca.
   

  Zresztą zobaczysz sama przeglądając ofertę naszej srebrnej biżuterii:  BIŻUTERIA SREBRNA

  Co o tym sądzisz ?
  Napisz do nas koniecznie >>> TUTAJ   Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90