• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  7 zasad dbania o biżuterię 

  Każdy producent - dotyczy to także producentów biżuterii artystycznej i autorskiej - przygotowuje zalecenia na temat zasad użytkowania i pielęgnacji swoich produktów. Trzeba bowiem wiedzieć, iż w praktyce każdy produkt jubilerski wymaga nieco innej pielęgnacji. Jest to bardzo istotne, tym bardziej że technologia wykonania produktu nie jest najczęściej znana klientowi. I tak np. powierzchnie wzorów biżuterii wykańczane są w technologiach: diamentowania, satynowania, pozłacania, rodowania lub patynowania – które tworzą tylko cienką zewnętrzną warstwę wyrobu i są narażone na ścieranie się, a ich struktura może ulec trwałemu uszkodzeniu lub starciu!


  Podstawowa zasada: Podchodź z szacunkiem do biżuterii

  dziewczyna eksponuje piękną biżuterię na dekolciePiękno biżuterii jest trwałe, ale zarazem delikatne i kruche. Tylko dzięki przestrzeganiu odpowiednich zaleceń, biżuteria będzie Ciebie cieszyć swoim blaskiem przez długi czas. Większości wzorów biżuterii szkodzi na przykład bezpośredni kontakt z wodą, zarówno z kranu, jak i z wodą morską, czy z innych akwenów. Zawarte w niej składniki mogą wpływać na wygląd biżuterii: może ona tracić połysk, ulegać przebarwieniom. Dotyczy to w szczególności pereł i masy perłowej, która jest delikatna i wrażliwa. Zamoczenie biżuterii z markazytami, może spowodować ich wypadanie. Każdy rodzaj biżuterii należy zdejmować przed kąpielą czy myciem naczyń.

  Pamiętaj, że autentyczna biżuteria ze złota i srebra, a w szczególności z kamieniami szlachetnymi jest jak sukienka od Chanel, zatem traktuj ją z taktem.
  Kamienie szlachetne i naturalne oraz perły, które zdobią biżuterię są szczególnie narażone na wypadanie, pękanie, ukruszenie na skutek uderzenia, ściśnięcia, zdepnięcia, zahaczenia, a także inne uszkodzenia powstałe w konsekwencji różnych zdarzeń losowych. Biżuterię należy zdejmować przed rozpoczęciem prac domowych, przed pójściem spać, przed przystąpieniem do uprawiania sportów i innych zajęć, podczas których może ona ulec uszkodzeniu.
  Podczas użytkowania cienkich, delikatnych łańcuszków, należy zachować dużą ostrożność. Przy najmniejszym zahaczeniu mogą one ulec zerwaniu lub zdeformowaniu, także podczas snu. Po zdjęciu łańcuszka nie należy go zginać ani zbyt ciasno zwijać, gdyż może to spowodować jego trwałe odkształcenie lub załamanie.

  złote pudełko do przechowywania biżuteriiIstnieją pewne zasady uniwersalne dbania o biżuterię, które przedstawiamy poniżej.

  1. Biżuterię przechowuj w specjalnych pojemnikach. Kiedy kupujesz kolczyki srebrne, albo pierścionek, są one zwykle umieszczone w specjalnych pudełeczkach. Nie jest to jedynie ozdoba, ale także ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi.
    
  2. Nie należy narażać biżuterii autorskiej na kontakt z jakimikolwiek chemikaliami. Dotyczy to nie tylko detergentów albo znanych reagentów chemicznych, ale nawet czystej wody albo szczególnie zanieczyszczonego powietrza i kosmetyków.
    
  3. Czyść biżuterię. Zwykle wystarczy usunięcie kurzu, jednak do czyszczenia należy używać specjalistycznych preparatów, a co jakiś czas oddać do czyszczenia do jubilera.
    
  4. Unikaj takiego używania biżuterii, które może przyspieszyć jej wycieranie. Dotyczy to szczególnie biżuterii bez powłok ochronnych, ale również oksydowanej, rodowanej lub patynowanej w inny sposób.
    
  5. We wszystkich działaniach należy przestrzegać zaleceń producenta. Nie tworzy się ich tylko po to, żebyś kupiła kolejny płyn czy preparat do czyszczenia. Właściwie utrzymana biżuteria naprawdę dłużej pozostaje piękna, dlatego zalecenia producenta należy potraktować poważnie.
    
  6. Nie należy stosować domowych sposobów czyszczenia biżuterii. Jeśli jesteś wielką fanką porad z rewersów kartek kalendarzy-zdzieraków, prawdopodobnie w końcu odkryjesz skuteczny sposób trwałego uszkodzenia biżuterii w którymś z „niezawodnych” sposobów jej czyszczenia.
   Jak już polecaliśmy: co pewien czas należy oddawać biżuterię do jubilera, do profesjonalnej pielęgnacji.
    
  7. Nie traktuj biżuterii jako czegoś niezniszczalnego. Zarówno złota, jak i srebrna biżuteria autorska są wykonane ze stosunkowo miękkich metali. Fakt, że łatwo je obrabiać to zaleta, ale to, że później równie łatwo je uszkodzić – to już wada.


  wyściełane pudełko - sposób na przechowywanie perełPrzedstawiliśmy kilka podstawowych zasad, które pozwolą na zachowanie piękna Twojej biżuterii na dłużej. Zauważ, że większość z nich dotyczy utrzymania biżuterii w czystości – to właśnie od czystości przede wszystkim zależy jak długo nowe kolczyki czy pierścionek pozostaną piękne. Taka biżuteria będzie wspaniale służyła: uwypukleniu kobiecości, wyróżnieniu obdarowanej osoby, wprowadzeniu elementu bajkowego, który potrafi rozświetlić najbardziej pochmurny dzień.


  Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90