• Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • twarz kaolaland

  Szukaj

  Czy broszki to renesansowa biżuteria ?

  Niech się świat roziskrzy ...

  niezwykła dziewczyna z broszkąBroszki są bardzo wdzięcznym i wyjątkowo dekoracyjnym element biżuterii. Świetnie nadają się na prezent, jak i dla ozdobienia ulubionego stroju. Te dzieła artystów plastyków i projektantów, o ekscytująco ciekawych wzorach, wymagają od jubilera wielkiego kunsztu, aby tchnąć w martwą naturę iskierkę radosnego życia. Emanują one blaskiem, a znawcy twierdzą że te, subtelnie zaprojektowane w kształcie kwiatów, także zapachem.
  Często broszki są zdobione szlachetnymi kamieniami, bursztynem, koralem szlachetnym o bardzo żywej - czerwonej barwie, czy też lśniącą niebieskozielono masą perłową. Twórcy broszek chętnie sięgaja także po markazyty - kamienie o wielkiej mocy, które zachwycają klasycznym pięknem i nadają biżuterii wyjątkowego charakteru, pełnego elegancji i smaku. Są niewątpliwie dopełnieniem kobiecego wdzięku. Według dawnych wierzeń egipskich moc tych kamieni daje siłę i energię witalną, a więc mogą być noszone przez Panie również, jako talizman. 

  Nie ma wątpliwości, że broszki znalazły znów swój renesans w jubilerstwie, gdzie niemal na wyścigi wyróżniają się fantastyczną kolorystyką emalii, fakturą, a przede wszystkim zróżnicowaną tematyką. Ich wielobarwność, wielkość i oryginalne sposoby noszenia sprawiają, że często są jedynym ubieranym przez Panie elementem biżuterii.

  piękna broszka spinająca suknięPiękną broszkę można przypinać do swetrów, żakietów, bluzek, czy torebek, ale także świetnie prezentuje się przypięta do czapki, apaszki czy szala. Specjalnie zaprojektowana broszka, pełna elegancji i smaku - w kształcie pawia, kolibra czy motyla będzie idealnym dodatkiem nawet do bardziej sportowego, czy codziennego stroju, podkreśli także urok wieczorowych i bardziej stonowanych, biznesowych kreacji.

  Podstawę kategorii "broszki" stanowią broszki srebrne. Srebrna oprawa, zarówno w naturalnej oksydowanej, czy też rodowanej formie, doskonale wyostrza piękno czerwonego koralu, symbolizującego siłę i moc czarnego onyksu, a także świetnie komponuje się ze szlachetną barwą markazytu. Te połączenia sprawiają, że z pewnością odnajdziesz ulubioną biżuterię dla siebie, właśnie we wzorach prezentowanych przez nas broszek. 

   

  Rozmiar ma znaczenie ...

  Broszki są generalnie elementami dużymi - typowe rozmiary to: / 24x64 mm, 20x70 mm /.  Nawet te, które są opisane jako „niewielkie”, w gruncie rzeczy mają – oczywiście jak na skalę jubilerską – całkiem pokaźny rozmiar. Znawcy twierdzą, że im większa broszka, tym powinna być barwniejsza.

  kolekcja biżuterii w składzie broszka, naszyjnik, kolczyki - z masą perłową i markazytamiIm większa broszka, im barwniejsza, a jednocześnie subtelnie skomponowana, tym silniej przyciąga wzrok i jednocześnie tym trudniej dobrać do niej inne elementy biżuterii. Wyjątkiem mogą być specjalnie przygotowane przez pracownię jubilerską kolekcje, np. (patrz zdjęcie) składające się z broszki, naszyjnika i kolczyków - zdobionych szwajcarskimi markazytami i masą perłową.

  Niemal standardem jest tworzenie broszek w kształcie motyla, pawia albo ptaka – zwierząt, które znane są ze swoich tęczowych barw i niezwykłej okazałości.
  (zobacz na dole wpisu).
  broszka kolorowy motyl - jako artystyczna biżuteria
  Mniejsze broszki także są stylizowane na różne zwierzęta, a jedynie pewna część projektów ma charakter abstrakcyjny lub geometryczny.
  W projektach broszek nie brakuje symboliki, która dodatkowo podkreśla barwną osobowość właścicielki.
   


  Broszki  artystyczną biżuterią ...

  broszka kwiat z białego złota z 1579 brylantamiJeżeli masz wątpliwości, czy broszki można nazwać biżuterią artystyczną, to na początek zobacz tę piękną, realistyczną, broszkę z białego złota - (zdjęcie po lewej) przedstawiającą kwiat, w którego płatkach umieszczono aż 1579 brylantów - projekt z pracowni włoskich marki STAVIORI.

  Z kolei po prawej srebrna brosza, w której w misterny, ażurowy motyw płatków kielicha kwiata, zakuta została markazytowa "zalążnia", zachwycająca klasycznym pięknem.
  srebrna broszka kwiat z ażurowymi płatkami i markazytową zalążnią 

  klasyczna broszka z centralnie osadzonym onyksemNa Twoją uwagę zasługuje z pewnością także klasyczna - majestatyczna broszka z centralnie osadzonym onyksem, zdobionym dookoła markazytami i mniejszymi onyksami.


  Broszki z pracowni włoskich marki STAVIORI  z Witryny KAOLALAND BIŻUTERIA są doskonałym przykładem stopnia złożoności projektów biżuterii artystycznej. Zaprojektowanie i wykonanie broszki trwa stosunkowo długo, ale skoro ma to być często jedyny ubierany element biżuterii, to powinny być warte wysiłku artystycznego projektanta  oraz jubilera.

  Biżuteria artystyczna powinna mieć duszę, a w przypadku broszek dostrzec ją można właśnie w staranności wykonania, niepowtarzalności projektu i charakterze, jakiego nabiera każda kreacja, szczególnie jeśli dołoży się do niej piękną broszkę.

  Jeśli więc szukasz wyjątkowej, a zarazem delikatnej ozdoby, podkreślającej Twoją stylizację,  zajrzyj do naszej kategorii: "broszki", gdzie czekają na Ciebie niezwykłe arcydzieła jubilerskie marki Staviori i wybieraj tak, abyś nigdy ani przez chwilę nie pomyślała, że inna broszka - odnosząc do Twojej - była ładniejsza.
  przykłady srebrnych broszek z koralem, zdobionych emalią   Szukaj

  Kontakt

 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90