Porządki w ogrodzie przeprowadza się nie tylko na wiosnę czy jesienią. Praca ogrodnika jest całoroczna i zawsze jest coś do zrobienia, sprzątnięcia. Wymaga to posiadania odpowiednich narzędzi. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o grabie, pojemniki na odpady czy kosiarkę, ale też o coś takiego jak zamiatarka czy rozdrabniacz. Co w takim razie przyda się do utrzymania ładnie uporządkowanego ogrodu?

Ładny ogród to czysty ogród

Jeśli zaniedbamy ogród, przestanie on być estetyczny i nie będzie zachęcał do przebywania w nim. Bardzo ważna jest wobec tego regularna pielęgnacja roślin, utylizowanie odpadów, dbanie o utrzymanie porządku. Każdy ogrodnik dobrze wie, że zadbany ogród wynika z ciężkiej pracy, na którą składają się liczne obowiązki codziennego dnia. Nie wystarczy zrobić gruntownych porządków dwa razy w roku. Zadbany ogród jest efektem codziennie wykonywanych czynności. Nie oznacza to jednak tego, że trzeba każdego dnia poświęcać parę godzin na prace porządkowe. Liczy się jednak systematyczność. Do ułatwienia sobie życia warto zainwestować w odpowiednie sprzęty. Można wówczas liczyć na to, że porządkowanie ogrodu przestanie być tak uciążliwe i stanie się efektywne. W ogrodzie nie może zabraknąć oczywiście grabi, za pomocą których pozbędziemy się szybko z podłoża liści, gałązek i owoców. Warto mieć grabie wachlarzowe, małe ręczne grabki. Do tego przyda się lekka miotła, aby móc szybko i sprawnie zamieść ścieżkę ogrodową czy podłogę w altance.

Obecnie prace porządkowe w ogrodzie mogą stać się jeszcze prostsze i szybsze. Wystarczy wyposażyć się w narzędzia i urządzenia elektryczne. Przykładem jest odkurzacz do liści z funkcją dmuchawy. Można przy jego pomocy błyskawicznie zebrać nagromadzone zanieczyszczenia w jedno miejsce, po czym wciągnąć je do worka, a następnie wyrzucić do kompostownika czy kosza na odpady. Kolejnym pomocnikiem jest rozdrabniacz do gałęzi w wersji eklektycznej. Przy ogrodzie gęsto porośniętym drzewami i krzewami urządzenie to jest nieocenione. Podobnie jak myjka wysokociśnieniowa, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Przy mocno zabrudzonych powierzchniach będzie strzałem w dziesiątkę. Wspaniale wszystko doczyści.

(Visited 40 times, 1 visits today)

1 Comment

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.